Kuntavaaliehdokkaat

Oulun Kokoomuksen nimetyt kuntavaaliehdokkaat:

  • Aarni Tuomas, FM, tietojenkäsittelytieteet (1985)
  • Angeria Teija, sisustusarkkitehti (1964)
  • Auno Jarkko, matkailuyrittäjä, kehitysjohtaja (1989)
  • Haipus Hanna, DI, liiketoimintajohtaja (1979)
  • Heinonen Niilo, tiedotussihteeri, kaupunginvaltuutettu (1994)
  • Hirsso Päivi, LT, erikoislääkäri (1963)
  • Husso Jarmo, toimitusjohtaja (1953)
  • Hänninen Juha, majuri evp, teologian maisteri (1959)
  • Joki Olli, opiskelija (1997)
  • Juntunen Hanne-Mari, oikeusnotaari, opiskelija (1993)
  • Jurkko Kati, yrittäjä (1976)
  • Kalinainen Janne, insinööri (1980)
  • Katainen Maarit, yrittäjä, erikoissairaanhoitaja (1953)
  • Kauppi Esa, arkkitehti (1957)
  • Kiuttu Lotta, geologi (1992)
  • Kivelä Jorma, DI, teknologiayrittäjä (1956)
  • Koho Paavo, lääketieteen kandidaatti (1995)
  • Korvenheimo Pia-Riitta, KM, luokanopettaja (1969)
  • Kuoppala Mono, kirkon nuorisotyönohjaaja (1965)
  • Kärkkäinen Jussi, ex-toimitusjohtaja, eläkkeellä (1963)
  • Laru Jari, KT, yliopistonlehtori (1975)
  • Latva-Rasku Jukka, valmentaja (1974)
  • Mattila Kari, liiketoiminnan opettaja (1975)
  • Merihaara Mikko, operatiivinen johtaja, DI (1976)
  • Orava Jukka, alueasiamies, DI (1965)
  • Parkkinen Toni, Insinööri, Software Design Lead (1986)
  • Petäsnoro Raimo, eversti evp, toimitusjohtaja (1959)
  • Pikkuaho Sami, yrittäjä, sairaanhoitaja (1967)
  • Postareff Minttu, autonkuljettaja (1993)
  • Rajala Lyly, toimittaja, yrittäjä (1951)
  • Rautio Roope, lukiolainen (2003)
  • Ritola Laura, KM, englannin lehtori (1979)
  • Ruokamo Teija, toimitusjohtaja, yrittäjä (1977)
  • Ruottinen Jarkko, insinööri, liiketoimitakonsultti (1974)
  • Salmi Samuel (sit.), piispa emeritus (1951)
  • Salonurmi Antti, autonkuljettaja, viherrakentaja (1993)
  • Sihvonen Maarit, kasvatustieteiden kandidaatti, fysioterapeutti (1961)
  • Simonen Pekka, insinööri (1971)
  • Sippala Maria, kiinteistövälittäjä, LKV (1980)
  • Stenfors Sebastian, yrittäjä (1990)
  • Sutinen Miika, yrittäjä, maalarimestari (1973)
  • Syrjäpalo Pekka, kiinteistöpäällikkö (1982)
  • Syväniemi Atte, tekniikan kandidaatti (1996)
  • Takanen Ari, yrittäjä, sijoittaja (1972)
  • Talvitie Mari-Leena, kansanedustaja, ympäristötekniikan DI (1980)
  • Tuomi Kaisu, kunnanjohtaja emerita (1952)
  • Vinkki Konsta, opiskelija (2003)
  • Väyrynen Tero, rikosylikonstaapeli, työsuojeluvaltuutettu (1973)
  • Väänänen Leena, DI, program manager (1968)
  • Yli-Luukko Susanna, ortopedi, vastuualuejohtaja (1963)

Kuntavaaliehdokkaita nimetään seuraavan kerran helmikuussa 2021.